| yanny2112567231312 a întrebat:

Eu am 16 ani si sunt plecată cu părinții in marea britanie, as dori sa stiu daca ia mama mea procură de la tatăl meu de aici de la ambasada ca sa plec in romania cu aceea procura ma pot întoarce si inapoi?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este procura ci declaratie.
Daca te intorci tot cu mama ta atunci vei putea iesi din tara.
Daca nu te intorci cu mama ta atunci ambii parinti trebuie sa dea o declaratie si sa indice insotitorul major cu care te intorci, poate fi si personalul de bord de pe avion sau soferul masinii, dupa caz.