| 1emanuelaemanuela1 a întrebat:

Eu am luat un bilet de avion de la o agenție si am cerut sa imi faca si check-in, il am pe o foaie trasa la xerox. Intrebarea mea este... dacă este facut deja de acasa si nu mai trebuie sa merg la biroul acela unde primesc eu tichetul de îmbarcare, unde scrie numărul porții la care trebuie sa merg? Mulțumesc. Este prima dată când merg cu avionul.

8 răspunsuri:
| Crackman a răspuns:

Te duci la agentie sa declari bagajele asa ca indiferent intrebi si de bilet...

| 1emanuelaemanuela1 explică (pentru Crackman):

Nu am inteles raspunsul tau legat de întrebarea mea.dar am rezolvat. Pe check-in scrie "boarding pass" adica pot trece cu ala controlul de securitate..de vama. Si cealalta.

| Violleta2022 a răspuns:

In ziua plecarii, cu 2 ore inainte de a zbura, te duci la aeroport si stai la rand la agentia si zborul tau.
Cand iti vine randul, predai bagajul de cala si pasaportul (sau Buletinul, dupa caz) ca ei sa iti poate da bon pentru bagaj si bineinteles biletul de imbarcare, cu poarta si numarul scaunului, pe el.
Dupa care, te duci spre poarta unde ai avionul si iti continui calatoria.

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru Crackman):

Ce treaba are agenția de turism cu bagajele omului?

suntserios
| suntserios a răspuns:

In aeroport mergi la ghișeu doar dacă ai bagaje de cala de predat

| 1emanuelaemanuela1 explică (pentru suntserios):

Nu am bagaj de cala. Inseamna ca merg direct la controlul de securitate..Nu? Sau trebuie sa merg la ghișeu sa imi dea tichetul de îmbarcare.

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru 1emanuelaemanuela1):

Poti merge direct la securitate

| simpluone a răspuns (pentru 1emanuelaemanuela1):

Daca ai boarding pass-ul si nu ai bagaj de cala te duci direct la security control, control pasaport (sau buletin), poarta de imbarcare.