| ledzeppelin a întrebat:

in germana, "Kennt man sich" inseamna "daca se poate"?

Răspuns Câştigător
| happynela a răspuns:

Nu-i adevarat, ce au scris ceilalti. eu stau de 25 de ani in Germania si stiu germana la perfectie. kennt man sich inseamna "daca ne cunoastem". ce au scris ceilalti, daca se poate se spune "darf ich "

4 răspunsuri:
| Catalyn21 a răspuns:

Da, Kennt man sich=daca se poate

| alin334 a răspuns:

Da Dacă se poate, asta inseamnahappy

| PattyX a răspuns:

Da, asta inseamnahappy Fundita?:3

| rocky_2741 a răspuns:

Nu frate nu inseamna asta. in Germania spre diferenta de Romania se cauta pe google traducere pe cand la noi toti martafoi dau de inteligenta pe afara si pun intrebari stupide pe retele sociale e stupid deoarece sunt chesti care le opti din dictionar nu e ceva de explicat.laughing
funda sau daca nu te batlaughing