| credeintine a întrebat:

In octombrie vreau sa merg pe traseul Brasov-Cluj Napoca. Ce as putea sa vizitez in acest interval ( exceptie cele care fac parte din Brasov)?
Va multumesc pentru raspunsuri.
P.S. Merg cu masina.

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Poti vizita toate orasele de pe traseu!
Daca ai suficient timp si eventual faci si mici "ocoliri" de la traseul cel mai scurt, atunci poti vizita doua trasee:
1. Brasov - Fagaras - Sibiu (centrul orasului) - cetatea Alba Iulia (cetatea Deva, cetatea Hunedoara) - Turda (Salina) - Cluj
2. Brasov - Sighisoara (cetatea) - Targu Mures (centru, cetatea) - Turda (Salina) - Cluj

Pentru a le parcurge si a vizita, in fiecare oras trebuie sa calculezi minim o zi sa le VEZI.