| DenisaMaria288 a întrebat:

Ce as putea sa vizitez in Brasov si in Sibiu?

Răspuns Câştigător
| AlexCristi97 a răspuns:

In Brasov: Biserica Neagra si centrul, Tampa (de unde ai o priveliste faina asupra brasovului)... Pe centru este o cofetarie foarte buna laughing. Daca esti cu masina poti merge si pana la Bran.
In Sibiu: Piata mare si piata mica, turnul sfatului de unde se vede tot sibiul, Biserica evanghelica si cea catolica. Muzee. Podul mincinosilor/minciunilor.

| AlexCristi97 a răspuns (pentru AlexCristi97):

Am uitat si Paradisul Acvatic in Brasov, e water-parc cu piscine, tobogane, saune. E 50de lei o zi intreaga parca...

In sibiu, daca e vreme faina sa mergi la muzeul Astra, e foarte frumos, poti vedea cum erau casele de la tara, poti si sa intri in unele si sunt amenajate foarte frumos.

2 răspunsuri:
| Kingsley a răspuns:

La Brasov poti vizita:
- Centrul si cetatea (Atentie: din cate stiu luni si marti sunt inchise obiectivele)
- Poiana (seara, sunt niste panorame frumoase)
- Cetatea Rasnov.
- Castelul Bran

La Sibiu, am fost doar in Paltinis sad [imi era prea lene sa merg pana in Sibiu, sunt vreo 30 de km distanta intre cele doua]. Dar stiu ca si acolo ai ce vedea cum ar fi muzeele Brukenthal si Astra.