| Corynutza_7691 a întrebat:

In vacanta de vara imi doresc foarte mult sa merg in Brazilia, in Rio de Janeiro dar nu prea stiu limba. Imi poate spune cineva daca a fost acolo, cum a facut? A mers intr-o escursie cu ghid, cu o cunostinta, sau altfel? Cum a fost?

Răspuns Câştigător
| WeeD a răspuns:

Pai sa stiu macar engleza restul te vei descurca.Nu`ti trebuie sa vorbesti pe acolo cu oameni pe plaja in braziliana.
Distractie placuta!

3 răspunsuri:
| nana0000 a răspuns:

O colega a fost, dar a avut un ghid turistic

| Corynutza_7691 explică:

Ideea e de la aeroport ce fac. Cine ma conduce spre hotel? Daca nu esti cu masina, orasul este destul de mare si nu prea te poti ghida dupa harta...

| AlAndalus a răspuns:

WeeD: Limba oficiala in Brazilia nu este "braziliana" ci portugheza...mama ei de geografie!hee hee