| credeintine a întrebat:

In viitorul apropiat as vrea sa fac o vizita de 2 zile la Iasi. Ce imi recomandati sa vizitez, ceva care sa merite timpul si bugetul! O zi frumoasa!

Răspuns Câştigător
| Sindbad a răspuns:

Turnul Goliei; centrul vechi si Strada Lăpușneanu cu anticariatele; manastirile Golia, Ceatatuia si Galata; Biserica trei ierarhi (este superba); Castelul Sturdza de la Miclausani (langa Iasi gasesti transport); Biblioteca Gheorghe Asachi;

4 răspunsuri:
| Sorin7777 a răspuns:

Neaparat muzeul ai ce vedea acolo

suntserios
| suntserios a răspuns:

Palatul culturii
Parcul copou
Bojdeuca lui Creanga
Muzeul unirii
Gradina Botanica
Mitropolia?
Celebrul Palas Mall

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Si sa nu ratezi "sala pasilor pierduti" de la Universitate. E gratis si e splendida.