| Playboyx a întrebat:

Ce muzee imi recomandati sa vizitez in noaptea muzeelor? Ma refer la cele din Iasi, vreau ceva despre razboi sau stiinta

2 răspunsuri:
| DefulChitros a răspuns:

Complexul muzeal national "Moldova" - Palatul Culturii;
Adresa: Piata Stefan cel Mare si Sfant, nr. 1 Muzeul de istorie naturala;
Adresa: Bd. Independentei, nr. 16 Muzeul literaturii romane - Bojdeuca Ion Creanga;
Adresa: Str. Barnutiu Simion, nr. 4 Muzeul literaturii romane - Casa Dosoftei;
Adresa: Str. Anastasie Panu, nr. 54 Muzeul literaturii romane - Casa G. Toparceanu;
Adresa: Str. Ralet, nr. 7 Muzeul literaturii romane - Casa M. Codreanu;
Adresa: Str. Rece, nr. 5 Muzeul literaturii romane - Casa N. Gane;
Adresa: Str. N. Gane, nr. 22A Muzeul literaturii romane - Casa O. Cazimir Tel: 25.59.35;
Adresa: Str. Otilia Cazimir, nr. 4 Muzeul literaturii romane - Muzeul Mihai Eminescu Tel: 41.05.81;
Adresa: Parcul Copou Muzeul literaturii romane - Muzeul Mihail Sadoveanu; Adresa: Al. Mihail sadoveanu, nr. 2 Muzeul literaturii romane - Muzeul teatrului;
Adresa: Str. Vasile Alecsandri, nr. 5

Sper ca te-am ajutat FUNDA! happy

| HostManXD a răspuns:

Uite un site in care poti gasi muzee http://studpass.ro/noaptea-muzeelor-iasi-2014/