| Nicolescu_Oana_Andreea_1991 a întrebat:

Puteți sa îmi ziceți ce pot vizita in Paris timp de jumătate de zi in afara de Turnul Eiffel, Champs Élysée, Defense, Centrul Pompidou, Notre Dame si Disneyland?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Eu zic ca iti ajuns astea jumatate de zi, zi mersi daca vezi macar jumatate de ele.

Oricum mai ai Louvre, Arcul de triumf, cartierul La defence, Sena si cafenelele de pe mal

| AlexSiniat a răspuns:

Jumătate de zi este mult prea puțin să vezi toate cele enumerate de tine.
Ar mai fi și Montmartre - cartierul boem al Parisului.

| mihai69 a răspuns:

În juma' de zi practic nu ai ce vizita în Paris. E prea mare și aeroportul e destul de departe ca să ai timp de plimbare.
Sfatul meu: ia un autobuz turistic și fă o tură de oraș, eventual și una cu vaporașul.

| Nicolescu_Oana_Andreea_1991 explică:

Eu voi sta 5 zile si mi-am ales obiectivele de sus. Am facut un calcul si am vazut ca imi mai ramane jumatate de zi.