| MeGustaaaaa a întrebat:

Buna!:*
Se organizeaza o excursie de 2 zile la lacul Cincis (Baraj) din Hunedoara.Si, nu stiu. Daca merg, ce pot face acolo? spuneti-mi toate lucrurile pe care le poti face 2 zile si 2 nopti acolo.Ce ati face in afara sa inotati.

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Poti sa faci baie, sa vizitezi castelul lui Iancu de Hunedoara, sa vizitezi biserica de la Ghelari. Scrie pe net : monumente istorice din Hunedoara si o sa afli o gramada. In apropiere este si o zona dacica veche de unde se extragea fierul pe vremea dacilor.