| Andreialexandrux2 a întrebat:

Buna seara, adresez aceasta intrebare de pe contul unui prieten, pentru ca nu am am cont.
Ma numesc Ahmed sunt turc de origine, locuiesc in Romania am permis de sedere pe 2 ani.
Imi doresc sa ajung in Statele Unite, prietenul meu apropiat locuieste acolo si vreau sa ajung intr-o zi acolo sa imi fac o cariera sa muncesc. Imi puteti spune, va rog, din suflet in situatia mea ca " refugiat " care sunt conditile pentru a ajunge in S.U.A?

4 răspunsuri:
| Boby_Boby_1990 a răspuns:

Conditiile sunt ca ar trebui sa mergi putin la munca sa iti faci bani de transport pana in S.U.A

| Violleta2022 a răspuns:

Mergi in audienta la Ambasada Statelor Unite de la Bucuresti.
Intai suna si fa-ti programare la ei, ca altfel nu se poate sa te primeasca.
Aici ai site-ul lor cu adresa, orele de program si numerele de telefon:
http://www.ambasada.ro/ambasada/2/116/sua.html

| LoveSleep a răspuns:

Aoleu, turci.
În caz că vrei să ne asasinezi președintele, îți sugerez să n-o faci. Mai știi când v-am bătut la Călugăreni? Stai cuminte.

Răspuns utilizator avertizat