| medievil a întrebat:

Am o problema la un check in online la Wizzair, imi apare asa: tipul documentului, pasaport, numar de identificare national si alt document, eu nu am pasaport, am doar buletin si mai in jos scrie numarul documentului... Pai daca e buletin banuiesc ca trebuie sa trec seria si nr, nu-i asa? Sau ce trebuie sa trec acolo?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

La tipul documentului scrii carte de identitate, la numarul de identificare national scrii CNP-ul si la numarul documentului scrii seria si numarul cartii de identitate. Numai bine!

5 răspunsuri:
| medievil explică (pentru Ioandelasal):

Mai dinsus scrie asa check in 4 iulie ca atunci plec si check out 7 iulie acolo las asa? ma gandesc ca nu trebuie sa pun data cand fac check in?

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns (pentru medievil):

Lasa-o asa cum scrie, mai ales ca spui ca atunci pleci.

| medievil explică:

Ce am mai vrut sa te intreb eu vreau la bagajul de mana adica mai exact nu e bagaj de mana e laptopul cu geanta lui si incarcatorul si vreau sa iau niste dvduri sa le pun la bagajul de cala la ele am husa dinaia. e vreo probleme? la cala?

| anad1985 a răspuns:

Buna,
Am de facut checkin-ul la Wizzair si am cateva nelamuriri. La introducerea informatiilor personale sunt urmatoarele campuri:
Informatii despre documentul de calatorie
1. Tipul documentului: se poate alege intre numar de identificare national, pasaport, alt document. Daca voi calatori cu buletinul(CI) pot selecta numar de identificare national(CNP-ul)?
2.Numarul documentului: logic ar fi sa trec CNP-ul nu seria si numarul CI.

| alintns a răspuns (pentru anad1985):

EU am scris CNP-ul este bine?