| Anonim34231 a întrebat:

Cand vreau sa imi fac checkinul online la Ryanair, selectand National ID Card, la numar document ce trec? Doar numarul din buletin sau si seria?

4 răspunsuri:
| DianaTPU a răspuns:

Buna. Eu am trecut doar numarul (fara litere) si nu am avut probleme.

| Anonim34231 explică (pentru DianaTPU):

Ok, si stii cumva, eu am pasaport maghiar, l-am facut la cluj, la tara emitenta ce scriu?

| DianaTPU a răspuns (pentru Anonim34231):

Ar trebui sa scrie pe buletin tara, la al meu scrie mare Romania in partea de sus si in partea de jos IDRO. Daca al tau e la fel tara emitenta e Romania, daca nu, e Ungaria.

| Anonim34231 explică (pentru DianaTPU):

Vorbesc de pasaport, nu de buletin.