| KlaussÐ a întrebat:

Buna seara, TPU! M-am hotarat sa merg cu parintii mei la o pensiune in Sambata de Sus. Problema este ca nu gasesc atractii turistice prin zona. Ma puteti ajuta? :3 Dau funda! ♥

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Mânăstirea Brâncoveanu, cabana Valea Sâmbetei, chilia părintelui Arsenie Boca, dar și izvorul său, herghelia de la Sâmbăta... Și altele, ceva mai departe, cu mașina.
amfostacolo.ro/hotel.php?d=descopera-sambata-de-sus-si-imprejurimile--sambata-de-sus-bv&id=7879
http://amfostacolo.ro/....../hotel.php

3 răspunsuri:
| Christchen a răspuns:

Odata ce este o pensiune intr-un loc turistic fii sigura ca vei gasi atunci cand vei ajunge acolo.

| cristimihailov a răspuns:

Ai manastirea aia a lui brancoveanu si mai este o cabana la vreo 3ore de mers pe jos.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sunt vreo 2 manastiri pe acolo, in rest daca vrei sa te duci in Sibiu sau pe Transfagarasean