| KaterinaPetrova a întrebat:

stie cineva daca wizz air au taxe de aeroport?

4 răspunsuri:
| mont a răspuns:

Nu are, sunt incluse in pretul biletelor.

| mihai69 a răspuns:

Taxele de aeroport se plătesc... pentru aeroport, și sunt aceleași pentru orice companie aeriană operează pe acel aeroport și are servicii similare (evident, pentru îmbarcare la burduf e o taxă, pentru cea pe platformă, alta etc.).
Aceste taxe sunt achitate odată cu achiziționarea biletului, nu separat.

| KaterinaPetrova explică (pentru mihai69):

Multumesc. totusi mi se pare destul de putin ca pentru doua persoane dus-intors(mie mi-a casunat sa merg in Dubai ) laughing) sa fie gen 13-14 milioane. Stiu ca bagajele se platesc. dar ar mai fii si altceva in afara de pasaport?

| mihai69 a răspuns (pentru KaterinaPetrova):

Mai e și o taxă de check-in la aeroport, dacă nu îl faci online și să te prezinți la ei cu formularul printat de acasă.