| adda247 a întrebat:

la wizz air se platesc taxe de aeroport? gen 100 de euro de pers?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Se platesc si taxe de aeroport, sunt incluse in pret

| mihai69 a răspuns:

Taxele de aeroport se plătesc... pentru aeroport, și sunt aceleași pentru orice companie aeriană operează pe acel aeroport și are servicii similare (evident, pentru îmbarcare la burduf e o taxă, pentru cea pe platformă, alta etc.).
Aceste taxe sunt achitate odată cu achiziționarea biletului, nu separat.

| mont a răspuns:

Taxele de aeroport la wizz air sunt incluse in pretul biletului. Cand dai sa faci o rezervare iti arata acolo pretul, mai platesti serviciile optionale daca e cazul si atat, nimic in plus.