| BlaBlaa a întrebat:

Stiti cumva daca pot lua o sticla de vin in bagajul de cala? Voi calatori cu Lufthansa.
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Lavinia218 a răspuns:

Daca mai citesti o data intrebarea vei vedea, ca s-a referit la cala! daca poate pune o sticla de vin in bagajul de la cala! Si da poate pune si vin si tuica si whisky si tot ce vrea el happy (exceptand droguri sau arme(fara permis))

6 răspunsuri:
| RazzyFUnik a răspuns:

Nu ai voie lichide decat 100 ml in recipient transparent in punga transparenta pune-o in bagaju de cala

| Lavinia218 a răspuns:

Da poti pune o sticla doua de vin in bagajul de la cala! Doar sus nu ai voie cu bauturi, decat cumparate dupa ce treci de securitate happy!

| RazzyFUnik a răspuns (pentru Lavinia218):

Cred ca vrea sa traga o betie pana la destinatie de frica ...ca avionul va pica laughing un sprit

| RedBuLLBeSt a răspuns:

Buna
In bagajul de cala poti baga tot ce vrei acolo nu te controleaza nimeni doar la bagaju de mana sunt controale.
Daca vrei mai multe informati le gasesti aici:
http://www.bileteavion.ro/companii/lufthansa.php
Bafta!

| BlaBlaa explică:

Multumesc pentru raspunsuri! happy
Razzy, vreau sa le duc viitorilor mei socri ceva romanescwinking ei sunt germani.

| moniii5 a răspuns (pentru RazzyFUnik):

In cala desteptule rolling on the floor)))