| theo2000 a întrebat:

Stiti cumva daca s-a modernizat ceva la Baile Herculane? As vrea sa merg in septembrie dar am mai auzit ca totul e in paragina...e adevarat?

Răspuns Câştigător
| Nana13HopeAndSucces a răspuns:

Strandurile inca functioneaza toate, s-au mai construit cateva cladiri... dar orasul este intr-adevar mai paraginit de la an la an. Este frumos, dar nu mai e ce a fost odata. Daca mergi pentru balaceala, sigur gasesti ceva ce sa iti placa. Daca mergi pentru a vizita orasul etc. Ai putea fi dezamagita si uimita in acelasi timp...

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| bogdycounter a răspuns:

Buna prietena mea tatal meu e nascut din herculane si nasa mea acolo locuieste in primul rand sau deschis niste straduri dar cu apa rece singurul strand cu apa cat de cat calda e ala din centru vechi s-a deschis unul pe langa.Din puct de vedere cladiri nu s-a facut nimic special.E in paragina dar e incatator sa afli chesti de pe cladiri (sunt niste placute ) dar herculanele nu e pentru vizitat cladiri e pentru apa calda! te sfatuiesc daca vrei apa naturala termala sa te duci pe langa hotelu roman acolo e un loc numit Grota cu aburi si iese apa fierbinte daca nu suporti poti sa cobori ca curge si prin cerna si devine mai placuta pentru piele! Este o cladire un multe celebritati ai istorie au fost prin acele cladiri sau avea cladiri :Mihai Sadoveanu, Nicolae Ceausescu ect

FUNDA!