| Iana2205 a întrebat:

Sunt in primul an de liceu si urmeaza sa facem o excursie la munte in weekend ul din vacanta dintre semestre in februarie. Idei de cabane/hoteluri/pensiuni undeva usor de ajuns (noi fiind din jud. Valcea) si cu zone de vizitat (nu conteaza zona, la munte sa fie)? Ceva sa nu fie foarte scump, suntem undeva la 32 de persoane, poate cu mese incluse, internet(!). Multumesc anticipat

1 răspuns:
| ElenaSt2011 a răspuns:

Salut. Prin apropiere (tot undeva in sudul tarii) se afla TRANSALPINA (peisajele iti taie respiratia). Tot in sudul tarii se afla Curtea de Arges. Din ceea ce-mi amintesc de la istorie, acolo sunt inmormantati marii regi ai acestei tari.