| cyalexander a întrebat:

Am o intrebare pentru persoanele care au fost/sunt in Anglia.Imi puteti spune cum sunt persoanele acolo? Mai ales studentii. Mersi!

Răspuns Câştigător
| RandomGirl a răspuns:

Am fost acolo asta vara si am stat la prietenul meu. In general oamenii mi s-au parut foarte amabili, respectuosi, non-conformisti. Nu am interactionat cu studenti deci nu iti pot da o opinie despre ei, dar am vazut ca adolescentii se imbraca foarte diferit si nimeni nu se uita urat la ei. De exemplu am vrut sa intru intr-un magazin si un batranel voia sa iasa, eu desigur ca i-am dat lui voie dar el in schimb a insistat ca sa intru eu intai si tot am insistat eu, dar pana la urma am intrat laughing, chiar m-a surprins acest lucru.
Am fost acceptata la 3 universitati din UK si ramane la latitudinea mea sa aleg una. De abia astept sa ma mut acolo big grin
Am plecat cu o parere foarte buna despre UK, mai putin legat de vreme, a plouat in fiecare zi, din 2 luni de vara 2 saptamani a fost soare laughing

2 răspunsuri:
| camyelena a răspuns:

Nu am fost niciodata in Anglia, dar sunt prietena cu niste englezi de varsta mijlocie care au venit pe la noi acum ceva timp.
Pot sa-ti spun ca sunt persoane foarte prietenoase, usor ascunse si inselatoare. (Nu iti spun tot adevarul despre ei). Si se supara foarte repede! Asa ca ai grija ca daca superi un englez, cu greu il recastigi.
Funda!

| CarlaHecox a răspuns:

Toti englezii sunt amabili si se stie ca in Anglia sunt oamenii cu cel mai genial accent si cei mai perfecti dinti big grin