| TD2002 a întrebat:

am o intrebare, urmeaza sa zbor pentru prima data cu avionul si am o intrebare. In avion ma asez la locul care imi este scris pe bilet sau unde vreau eu?

7 răspunsuri:
| petitdreamer a răspuns:

Locul care il ai pe bilet

suntserios
| suntserios a răspuns:

Locul care il ai pe bilet

| 44TheSinner44 a răspuns:

Te asezi pe locul care scrie pe bilet. Calatorie placuta iti doresc! happy

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Locul de pe bilet dar daca sunt locuri libere poti sa ceri stewardesei sa te aseze in alt loc mai convenabil.

| darrio2007 a răspuns:

Tu ce crezi? Nu degeaba este scris pe bilet numarul locului. Jalnic!

| Georg13 a răspuns:

Normal ca la locul scris pe bilet. In cel mai bun caz, poti face schimb cu o persoana de locuri doar daca este si aceasta de acord.

| mihai69 a răspuns:

E musai să stai pe locul scris pe boarding pass (pe bilet nu scrie niciun loc, acesta e atribuit la efectuarea formalităților de check-in).
Dar la unele companii, poți alege locul pe care îl vrei, dacă faci check-in online. Și eventual mai dai ceva bani în plus (pentru loc preferențial). E posibil să reușești să alegi un loc și dacă mergi direct la ghișeul de check-in din aeroport, dar în cazul acesta trebuie să fii primul acolo, să ai de unde alege (gândește-te că multe locuri „bune" s-au dat deja celor care au făcut formalitățile online!)