| blueicecream a întrebat:

As vrea sa plec in Italia si as vrea sa stiu care e cel mai bun traseu pana la Torino si de ce acte am nevoie.Am 14 ani si plec doar cu unul dintre parinti si vreau sa stiu de ce acte am nevoie. Fundahappy

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ai nevoie de un act de identitate (carte de identitate ori pasaport) si de o declaratie a celuilalt parinte, autentificata de un notar public, prin care acesta isi da acordul sa pleci in Italia si indica ca insotitor major parintele cu care pleci. Numai bine!

| aryana1991 a răspuns:

Daca pleci cu un autocar iti recomand faur, e ieftin si se misca foarte repede.si eu stau in torino si plec de fiecare data cu ei.am plecat la ora14din sibiu si am ajuns a doua zi undeva la un 16. daca esti din alt oras nu este o problema, ei asigura transportul pana la autocar fara sa mai platesti ceva in plus.
documente:certificatul de nastere sau cartea de indentitate
o procura legalizata de un notar public din partea mamei
si cam atat... drum bun