| Aphrodita a întrebat:

am si eu o intrebare...in aceasta vara voi merge cu mama mea in elvetia.mamei mele ii va trebui pasaport sa intre in elvetia? sau e ok doar cu buletinul? unii au spus ca se intra cu pasaportul deoarece nu este in UE iar unii spun ca s-a dat o lege ca ai voie sa intri si cu buletinul...
mersi :X:*

Răspuns Câştigător
| Gratzian a răspuns:

Eu am locuit in elvetia! inainte se cerea pasaportul, dar acum poti sa folosesti doar buletinul fara nici o problema, nu are nimic de a face cu UE! de ex suedia e in uniune dar nu ne recunoaste buletinul, doar pasaportul! sper ca ti-am fost de ajutor!

7 răspunsuri:
| Demo8k a răspuns:

Elvetia nu face parte din UE, deci iti trebuie pasaport.

| adriangabor92 a răspuns:

Cu pasaport

| DnBSniperZs a răspuns:

Pasaport, cand am fost anul trecut in Italia mi-am cerut pasaport

| Aphrodita explică:

Eu am inteles ca de la 1 iunie 2009 s-a dat o lege ca pot intra in elvetia cu buletinul romania si bulgaria...chiar daca nu este in UE...ma rog.multumesc pentru sfaturi si mai astept raspunsurile voastre happy

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Din cate stiu doar in tarile UE se poate calatori doar cu cartea de identitate iar Elvetia nu face parte din UE asa ca trebuie pasaport.

| Aphrodita explică:

Multumesc pentru ajutor tuturor! happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut
aici sunt conditiile de calatorie pentru orice tara vrei http://mae.ro/index.php?unde=doc&id=29605&idlnk=3&cat=29919