| bianca112 a întrebat:

As vrea sa va rog sa imi spuneti si mie ce statiune de pe litoralul romanesc v-a placut cel mai mult, si de ce.Si daca puteti sa imi spuneti hotelul/pensiunea in care ati stat+pretul,eventual un link, ca sa stiu, sau alt loc unde m-as putea caza si sa coste camera pe noapte pana in 150 lei (1 milion jumate). Daca e peste 150 lei, sa fie cel putin cu o masa(mic dejun sau alta). Cel mai complet raspuns primeste funda! Apropo, in afara de Eforie ca am auzit ca acolo in apa sunt multe gropi si e abrubt rau big grin

4 răspunsuri:
| savavlad2011 a răspuns:

Pai mie mi-a placut cel mai mult Costinesti, acolo merg eu mereu... cat despre hotel as zice hotelul forumcare are priveliste direct la mare. funda?

| copilfardeminte40127 a răspuns:

Buna! Eu de cativa ani buni ma duc numai in Mamaia. Ce sa spun despre statiune? Frumoasa, tinereasca, mare dar si scumpa ( fata de alte statiuni). Hoteluri peste hoteluri, de la 2-3 stele si pana la 5. Acum depinde si de buzunarul fiecaruia. Anul asta am fost pelcata in Albena ( asa, ca o rupere de tara) si mi-a placut foarte mult insa nu m-as mai intoarce ( bine, m-as intoarce doar pentru piscina care era imensa). Asta e problema la noi, in Romania. Hotelurile noastre nu au piscine frumoase si GRATIS. Ideea e ca, revenind la Mamaia, cel mai tare hotel ( dupa parerea mea ) este Flora. Este foarte tare, curat si aproape de mare. Mai nou, de anul trecut, s-a inaugurat pontonul acela in mare si e exact langa FLora. E foarte frumos sa te plimbi pe acolo seara, sa simti briza marii. Flora are si ea piscina dar e scumpa, are un restaurant mare cu posibilitatea de a manca inauntru sau afara, are 7 etaje (sper sa nu ma insel), o parcare mare, un personal dragut, mancare buna si totul la un pret bun. Pot sa iti spun ca anul asta, cand am venit din Bulgaria, ne-am oprit si in Mamaia si ghici unde am parcat masina: la Flora. Ti-as recomanda cu multa incredere hotelul. Ca pret sigur, nu tin minte cat este (oricum, stiu sigur ca nu depaseste pretul impus de tine). Noi am avut sejur de 6 nopti, 7 zile. Dar vorbind de calitate-pret, vei iesi foarte bine aici. Am mai fost si la Siret dar nu mi-a placut. Sper sa te fi ajutat si sa te distrezi la mare daca te duci! Soare mult iti doresc si o vacanta placuta!
O zi buna in continuare!

| Rakanishuu a răspuns:

Bai. mie mi-a placut mult in Mamaia. Si iti recomand sa te cazezi intr-o pensiune/vila. Nu sunt nici scumpe, sunt primitoare si chiar te roaga sa te cazezi la ei. happy

| bianca112 explică:

Si mie imi place foarte mult in Mamaia, dar m-am gandit sa merg altundeva anul acesta! big grin