| andreea_4336 a întrebat:

Spuneti-mi si mie va rog cum e la hotelul Victoria de pe litoralul romanesc...Multumesc!

1 răspuns:
| bibi2001 a răspuns:

Hotel Victoria Mamaia
Descriere Hotel Victoria Mamaia
Tel.: +40-241-488 206

Categorie Hotel Victoria Mamaia: 3***
Localizare: zona centrala a statiunii Mamaia, la 25 de metri de plaja.

Hotel Victoria Mamaia este situat in zona centrala a statiunii Mamaia, la 5 minute de Cazino. Hotelul cuprinde 320 de camere duble, dispuse pe 9 etaje, si este asezat perpedicular pe tarm, ceea ce inseamna ca toate camerele au vedere laterala catre mare. Hotel Victoria Mamaia a fost renovat in ultimii ani si ofera conditii bune de cazare celor care aleg sa isi petreaca vacanta in aceasta locatie. Hotelul mai include doua restaurante, un bar, salon de cosmetica si o sala de conferinte.
Dotari generale:
- 320 camere duble
- Restaurante Victoria (romanesc), restaurant Locanda Azzura (italian)
- Bar-de-zi, sala de conferinte (100 locuri)
- Salon cosmetica
- Schimb valutar, camera pentru bagaje
- Parcare
Dotari camere:
Toate camerele din cadrul Hotel Victoria Mamaia sunt dotate cu grup sanitar cu dus, televizor, cablu tv, minibar. Camerele de la etajul 1 nu au balcon, insa sunt mai spatioase si permit amplasarea de paturi suplimentare. Apartamentul este format dintr-un dormitor cu pat matrimonial si un living cu canapea fixa.