| Alexandra323 a întrebat:

Cum mai pot obtine o viza sua cu rezidenta permanenta in state usor? Dupa cati ani de locuit in america pot sa iau cetatenia?

Răspuns Câştigător
| EvilMayDie64 a răspuns:

Pentru a obtine rezidenta permanenta in SUA iti trebuie un green card (cele mai usoare modalitati prin care ti se acorda un astfel de document sunt, din cate stiu eu, daca ai un grad de rudenie cu un cetatean american sau un job bine platit in State, la care sa excelezi). Daca ai statut de rezident permanent, poti obtine cetatenia in 3 ani, daca nu, in 7.

1 răspuns:
| theforceofgood a răspuns:

Dupa 7 ani, dacă îndeplinesti anumite conditii precum să ştii constitutia americii pe dinafară, să ştii limba engleză, să nu ai cazier, să nu ai datorii către statul american.