| anonim_4396 a întrebat:

folosesc mai nou un aparat de ras clasic. Pe data de 8 februarie trebuie sa zbor cu Wizzair. Intrebarea mea este: am voie sa pun in bagajul de cala o lama de ras clasica?

Răspuns Câştigător
| Nemyzeus a răspuns:

Zbor de multi ani si iti spun din experienta, in bagajul de cala poti lua lame aparate etc, doar in bagajul de mana nu ai voie nici macar cu lichide gen parfumuri etc decat daca sunt in recipiente de plastic maxim 50 ml

5 răspunsuri:
| Stef45 a răspuns:

Politca Wizzair privind bagajele.
https://wizzair.com/......ie/bagajul

| Le0Balen a răspuns:

Din cate stiu eu DA

| reddhead a răspuns:

Da. Bineinteles.

| ionutborcea a răspuns:

Eu nu ți-aş recomanda să ei cu tine o lamă poate te opreste la vamă şi o să creadă că poate faci nu stiu ce lucruri cu ea adica crime etc.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Normal ca poti, in bagajul de cala poti pune cam ce vrei atat timp ca nu sunt substante interzise sau arme