| Maria_Ana_1995_jGbo a întrebat:

Buna tuturor. Săptămâna viitoare va trebui sa plec din tara. Este prima dată când zbor cu o companie de linie - Tarom - si am inteles ca am posibilitatea de a face check in.ul la acele kiosk.uri speciale, tocmai pentru a evita cozile de la ghișee. Întrebarea mea este urmatoarea: daca folosesc acest aparat, imi elibereaza si eticheta pentru bagajul de cala? Mie nu îmi este clar de unde iau aceasta eticheta si care e procedura exactă în cazul in care am bagaj de cala si folosesc aparatul. Multumesc mult! happy

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Bagajul il lasi tot la ghiseu. Exista ghiseu special doar de drop off daca ai checkin deja facut si il poti face online, e mult mult mai comod

| Maria_Ana_1995_jGbo explică (pentru suntserios):

Este cineva acolo la ghiseul de drop off care imi va cântări si lipi eticheta pe bagaj? Cred ca am sa.l fac online sa nu ma mai complic happy multumesc!

| suntserios a răspuns (pentru Maria_Ana_1995_jGbo):

Da este, daca vb de Otopeni, ca sunt aeroporturi unde poti face asta si singur