| Alecsa01 a întrebat:

Imi poate spue si mie cineva unde este Satul de vacanta din Mamaia? Cel mai explicit raspuns primeste fundita. Multumesc.

Răspuns Câştigător
| liliacALB a răspuns:

Pai, este o zona aflata in zona de nord a Constantei. De acolo incepe Mamaia. Mergand pe bulevardul Mamaia inspre nord (marea fiind in partea dreapta), treci de capatul troleibuzelor 40 si 41, acolo ai o bariera infiintata de Mazare de cativa ani buni unde platesti taxa de intrare in statiune. Mai mergi cam 250 metri si in stanga ta vei gasi intrarea in satul de vacanta. Reperul acestui loc il constituie hotelul Perla de 3 stele (asta daca o iei in dreapta catre mare), dar tu traversezi strada spre stanga si intri in SAT. Acolo cred ca stii ce se petrece. Sunt restaurante, distractii in aer liber, carusele, tarabi cu suveniruri, fast food, etc.