| Hallen a întrebat:

Urgenthappy, as vrea sa stiu daca vrea sa-mi fac o procura pentru a pleca in alta tara trebuie sa fie ambii parinti de fata cu mine sau este suficient doar unul singura? Dau fundita!happy

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este vorba de procura si nu tu trebuie sa iti faci. Parintii tai trebuie sa dea o declaratie notariala pe proprie raspundere, autententificata de un notar public, prin care se declara de acord cu plecarea ta in strainatate si indica un insotitor major. Nu este destul un singur parinte, afara de cazul cand parintii tai sunt divortati si ai fost incredintata unuia, atunci numai acela trebuie sa dea declaratia. Succes si numai bine!

| Drinni a răspuns:

Da, dar doar daca esti minora. fundita?