| camiitsu a întrebat:

imi trebuie o procura pentru a pleca in alat tara in excurie. Nu am inteles prea bine de la profesori. Trebuie sa iau procura de la parinti? cum se face? platesc? cat? Multumesc

2 răspunsuri:
| Demise a răspuns:

Trebuie sa te duci cu parintii tai la un notar, iar acolo dai detalii: cu cine mergi, traseul excursiei etc. Costa intre 50-80 de lei, depinde de notar.

| Iamnotme a răspuns:

Trebuie să mergi cu părinţii la un notar, şi acolo se face procura pe o persoană majoră cu care mergi ( în cazul tău un profesor ). Ai nevoie de adresa unde mergi, şi de datele personale ale profesorului, parcă.