| Louuder98 a întrebat:

Vreau sa calatoresc cu blueair dar nu am inteles exact care e treaba cu bagajul de mana:
-pot sa imi iau pe langa bagajul de mana o gentuta mica pe care sa o tin in brate?
-am voie sa imi iau machiajele atata timp cat toate sunt solide si doar fondul de ten e lichid si cantarete aproximativ 30ml?
-nu am voie sa am nici un aliment in geanta? (De exemplu o ciocolata)
Voi ce experiente ati avut cu această firma? Ati avut vreo problema?

Răspuns Câştigător
| TheCritic a răspuns:

La Blue-Air iti poti lua un singur bagaj. Cei de la RyanAir iti dau dreptul la doua de mana. Iti poti lua atat timp cat nu depasesc cantitatea de 100ml si trebuie sa fie puse in pungi care se videaza. Depinde, imi amintesc ca am zburat candva cu Blue-Air si am avut in buzunarul lateral un baton de ciocolata pe care nu mi-au cerut sa il arunc la controlul de securitate. Numai bine!