| Angelaaa a întrebat:

Peste cateva zile trebuie sa calatoresc cu avionul si am dor bagajul de mana. (10 kg de la Blueair). Intrebarea mea este: am voie sa pun in bagaj comestice? Adica o trusa de machiaj, rimel, fond de ten, pensulele de machiaj? Am inteles ca trebuie sa le pun intr-o punga resigilabila, e ok daca am acasa gen punga cu zip sau am nevoie de una anume de la ei? Si o ultima intrebare, punga cu cosmetice la control trebuie sa o scot din bagaj sa se vada sau o pot lasa inauntru? Multumesc mult

Răspuns Câştigător
| simpluone a răspuns:

Orice punga sau borseta care se poate inchide. Este bine sa o pui afara la control pentru a arata ca nu ai nimic de ascuns. Astfel trecerea prin control este mai rapida. Fara lichid sau geluri in cantitate mai mare de 100ml. In ultima vreme au devenit un pic mai permisivi desi variaza de la control la control.

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Poate sa fie o punga normala. Le vede prin scaner si la cererea lor se scot daca e nevoie

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca sunt in recipeinte sub 100 ml poti sa le iei