| Sparkii a întrebat:

Buna TPU vreau sa ma mut in America și vreau sa știu in ce zona sunt locuințe mai ieftine dar sa fie o zona (Oraș) frumoasa

4 răspunsuri:
| NorNegru a răspuns:

America este o zonă geografică pe Pământ, formată din două mari subcontinente care despart oceanele Atlantic și Pacific: America de Nord și America de Sud. Este interpretabilă formularea ta.

| Violleta2022 a răspuns:

Locuintele mai ieftine sunt automat in zonele rau famate ale americii, asta este chestie valabila peste tot in lume!
Din pacate, ieftin si frumos nu prea sunt sinonime in America.
Ieftin, rau si periculos da, se gasesc, alaturi de cartierele negrilor, sau ale emigrantilor ori ale celor care se ocupa cu droguri si alte chestii ilegale.
Daca vrei ceva safe, cred ca trebuie sa cauti ceva mai scump, intr-un cartier mai putin famat sau rau.
Daca viata nu ti-a fost pusa in pericol inca, evita sa stai in cartierele ieftine, pentru ca iti pui viata ta si a celor dragi in pericol.

suntserios
| suntserios a răspuns:

In Detroit, la cat de distrus e orasul ala probabil ca sunt cele mai ieftine

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Zeci de mil de americani si-au facut case ieftine, frumos, in natura la margine de orase. https://www.youtube.com/watch?v=BOmahvisa_Y