| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa ma mut in Cluj Napoca.
Vreau sa ma mut din orasul in care locuiesc, pentru ca este prea mic si nu am o oportunitate sa-mi gasesc un loc de munca.
Cam ce preturi pentru chirii sunt(nu doresc casa intr-o zona centrala)?

Si ce industrie are si fabrici?

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Poţi cumpăra ziarul "Piaţa de la a la z"!
Acolo ai o grămadă de oferte pentru chirii garsoniere/apartamente + o mulţime de oferte locuri de muncă!
Este cel mai "bogat" ziar cu astfel de oferte, are peste 100 de pagini :)

Sau intri pe site-ul ziarului, dar acolo NU sunt postate ofertele din ziarul tipărit :
http://www.piata-az.ro/anunturi/inchirieri-4

http://www.piata-az.ro/anunturi/locuri-de-munca-6

Toate cele bune!

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Clujul a devenit orasul cu cele mai scumpe chirii din tara avand in vedere boom ul in industria IT.

intri si tu pe un site de imobiliare (imobiliare.ro, olx la sectiunea imobiliare) si iti faci o idee

| miolina a răspuns:

Eu locuiesc in Cluj-Napoca. Cumpara ziarul Piata, costa 5 lei, sa vezi daca iti convin chiriile la camere si apartamente. Si joburi.