| Viuvi a întrebat:

big hug
Revin cu o alta intrebare. Am urmatoarea problema :
Un prieten indian vrea sa viziteze Romania.Stiu ca noi avem peisaje frumoase, dar as vrea sa-mi recomandati cateva atractii turistice/obiective turistice de la noi!
M-am gandit prima data la manastiri, insa el e hindus deci asta pica.
Multumesc anticipat!
V-am pupacit!

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
10 răspunsuri:
| vallery a răspuns:

Vezi daca a auzit de Dracula si du-l sa vada castelul Bran.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai si daca e hindus ce daca? Crestinii viziteaza moschei, sinagogi si temple budiste. Un hindus de ce n-ar vizita minastiri? Ce treaba are studierea culturii si religiei altor popoare cu religia lui, ca doar nu-i cere nimeni sa renunte la credinta lui si sa se crestineze daca vrea sa viziteze un lacas de cult crestin. Poti sa-l plimbi linistita prin toate minastirile. Eu am vizitat multe minastiri din Moldova si-ti pot spune ca merita, o sa fie impresionat de frumusetea lorwinking

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Eu sunt din Modova, Manastirile de la Agapia, Voronet, Moldovita, Putna, Arbore, Humor sunt incluse in patrimoniu UNESCO, are ce vedea aici. Un alt obiectiv bun de vizitat, Valea Prahovei, cu toate statiunile turistice, deasemeni, Poiana Brasov, Biserica Neagra, Castelul Peles Pelisorul, Bran, Sighisoara, Sibiu, Curtea de Arges, Transfagarasanul, etc... Si cimitirul vesel din Sapanta merita vazut. Deasemeni Delta Dunarii e minunata. Tara noastra e frumoasa ai de unde alege sa iti poti face un traseu turistic in functie de posibilitati. Succes in alegerea traseului!

| y8yujfuyyfvuy a răspuns:

Nu uita la Castelul Bran sa treci si prin Casa Groazei...

| Hombre a răspuns:

Orice turist vrea sa vada si alceva decat vede la el acasa. E chiar interesant pentru el o alta cultura si religie iar nordul moldovei are din plin asa ceva iar peisajul...Gresesti daca nu il duci tocmai acolo unde tu ai crezut ca nu merge.Megi la statiunea Durau jud Neamt pe Ceahlau iar iar satele din preajma au un rustic, peisaj si farmec deosebit.Si daca vine acum prinde si zapada care desavarseste totul.Sa auzim de bime.

| Viuvi explică:

Ok...multumesc tuturor! Chiar apreciez!

Stefan
| Stefan a răspuns:

Îti recomand o zona pe care am vizitato vara recuta ''Muntii 'Apusenii'' cu vestitele pesteri si peisaje de neuitat, crede-ma ca se merita. Apoi urci la Baile Felix unde sunt ape termale, nuferi si multa amabilitate.

Răspuns utilizator avertizat