| LadyA a întrebat:

Buna tuturor. In vacanata am sa ma duc in Piatra Neamt, vreau sa va intreb ce as putea sa vad prin apropiere si cum as putea ajunge. Mentionez ca merg cu trenul si nu am masina. As vrea sa am cateva puncte turistice insemnate pe "harta " inainte sa plec la durm. Ma poate ajuta cineva? fundita big grin multumesc.

2 răspunsuri:
| Cristina8145 a răspuns:

Buna. pai in primul rand poti face o plimbare cu telegondola ca sa vezi orasul de sus. apoi poti vizita si Sinagoga Catedrala. parcul zoologic. muzeul judetean de istorie. poti sa intri si pe acest site : http://www.turistik.ro/......atra-neamt sper ca te-am putut ajuta :) fundita?

| drifter_5260 a răspuns:

Daca vii cu trenul, nu prea ai ce face. in oras, multe de vazut nu prea sunt. centrul, strandul, telegondola.si cam atat.in rest, la munte e altfel: ceahlaul, barajul izvorul muntelui, lacul roshu, lacul cuiejdel.