| Mebutterfly a întrebat:

Vreau sa merg cu parintii unei prietene in ungaria. pentru aceasta am nevoie de imputernicire... imi puteti spune de ce am nevoie, cat dureaza si cine trebuie sa fie prezent acolo? Va rog mult. Oare poate fi prezent doar un parinte cu ambele buletine? mersi.

Răspuns Câştigător
| CristinaCrisy a răspuns:

Trebuiesc ambii parinti pentru a semna ca sunt de acord. certificatul tau de nastere, buletinele parintilor... cam atat cred... daca unu dintre parinti e decedat trebuie actul de deces pentru. a se confirma dar si la vama trebuie actul de deces neaparat altfel nu poti trece. la vama iti trebuie hartia de imputernicire si daca este un parinte decedat actul prin care arata decesul!