| lextim a întrebat:

Ceauhappy vreau sa merg cu parintii unui prieten si cu el in ungaria la strandul ala fain dar trebuie imputernicire? si pot sa ies doar cu buletinu sau trebuie pasaport... sunt minora...

a si care ati fost lsa strandul ala. ii fain?tongue

3 răspunsuri:
| Madalina1455684 a răspuns:

Din cate stiu numai dupa 16 ani poti sa iesi din tara cu buletinul.La strand nu am fost eu dar a fost o prietena deamea. Din cate mi-a povestit de foarte frumos. Dar poti sa te duci la notariat sa intrebi daca iti trebuie inputernicire sau daca poti sa iesi din tara cu buletinul.
Distractie placuta!

| nuttie a răspuns:

Adica la hajduszoboszlo? da e cel mai taree:X pai daca esti minora peste 14 ani cred ca iti trebuie doar buletinul si imputernicire. distractie placutaa!

| Cristina_5086 a răspuns:

Iti trebuie doar buletinul si imputernicire de la ambii parinti.
si eu am auzit ca ii super acolo da ink nu am ajuns :* distractie placutahappy