blonda_suprema
| blonda_suprema a întrebat:

Vreau sa va intreb ceva. Sunt intr-un camping in Navodari, in "Campingul Piratilor "E groaznic fonic in primul rand, adica de 2 nopti se tin botezuri in localul de aici in local deschis, cu muzica la maxim, dedicatii, manele, ce mai, o nebunie totala. Va intrebati de ce am mai stat si nu am plecat? Pentru ca am venit pentru concursul international aviatic de la Mamaia si fiind cu rolota, e groaznic sa strangi inmediat rulota, cortul din fata rulotei si aglomeratie este peste tot.
Aseara a fost potop si nu alta, s-a inundat campingul (noroc ca eram cu rulota, ca pe cei de la cort i-a prins pe picior gresit) si la un moment dat, un tip cu care ne-am inprietenit a venit sa bea o palinca cu sotul meu, lasandu-si sotia si copilul sa doarma in cort. La un moment dat, a venit sotia lui la noi si i-a spus sotului Dansei sa vina repede ca la ultimul fulger a cazut un copac batran pe masina si i-a facut masina praf, si cateva crengi pe cort. Ne-am speriat si am dat telefon la cei care se ocupa de camping si la politie. Au venit cei de la politia de frontiera si au spus sa nu faca scandal si sa se inteleaga intre ei ca e mai bine pentru ambele parti. Dar in restaurant era balamuc, va dati seama. La un moment dat, baiatul meu mi-a spus sa dau muzica mai incet ca vrea sa doarma. Am sunat in camping dar nu a venit nimeni sa ne spuna nimic. Am sunat la politia din Constanta si au venit aceeasi care venise-ra cu masina oamenilor sa faca constatarea si au spus ca nu au ce sa le faca si ca e lege pana la 8 dimineata. Am sunat la Politia din Bucuresti si cei de acolo au dat telefon in Constanta si au venit 2 jandarmi care au spus ca ei nu pot sa intre sa le zica nimic. Au venit din nou cei 2 de la politia din Constanta si cei din restaurant au oprit muzica cat au stat in camping cam o jumatate de ora pana la 2 noaptea. Cum au iesit pe poarta campingului, cum iar s-a dat drumul la muzica.
Faza este ca noi nu am platit campingul, vroind sa platim cand plecam. Azi am fost la concursul aviatic international de la Mamaia, iar cand ne-am intors, au inceput cei de la receptie sa ne spuna ca sa le platim ca stiu ca noi am facut reclamatie si putem sa le facem reclamatii peste tot ca nu ii intereseaza. Am uitat sa spun ca aseara nici lumina nu am avut noi cei din camping, dar cei de la restaurant au avut.Acum ei au spus ca toti cei din camping nu au spus nimic, ca numai noi avem pretentii. I-am raspuns ca eu imi apar drepturile mele, si ca la mine nu are nici o inportanta efectul de turma. Faza este ca de dimineata am dat telefon si la OPC sa reclamam conditiile de la dusuri, toalete si chiuveta care se infunda tot timpul si ei au zis ca nu tine de ei. Azi au spus ca daca nu ne convin conditiile sa plecam. Nu mi se pare in regula, iti iau banii, nu-ti convine poti sa pleci. Intre timp le-am dat banii pe cele 3 zile,(Vineri cand am ajuns, Sambata si azi)si vreau sa va intreb ce pot sa fac si unde sa ma adresez ca noi, turistii romani sa nu mai fim asa tratati la noi in tara.
Deci am inteles ca in Campingul Piratilor, pana in acest an, a fost cel mai bine si liniste. Anul asta s-a dat drumul la acest local si e groaznic.
Pe cei cu copacul cazut pe masina i-am luat la noi in rulota, iar saracul copil era speriat si ud tot, iar dimineata patronul le-a spus ca le da pentru parbrizul din spate 200 de Roni sa-si repare masina. Bataie de joc, nu?

Răspuns Câştigător
gbrltdr
| gbrltdr a răspuns:

Lipsa de civilizatie, de disciplina sociala, ne face sa ne agresam oriunde, sa ne omoram oriunde chiar pentru nimicuri. Si ce fac intimidatele organe ale statului? fug cand vad un scandal, ca sa-si tina postul dincolo de orice.Cine e de vina? ne condamna pe noi CEDO, fraierii Europei, pe cand in vest infractorii agresori sunt pedepsiti promt. Victimele agresiunulor, acesti oameni ce sufera dramatic, pe care nimeni nu-i ajuta, nu merg la CEDO, Atunci cand nu gasesc dreptate in tara. Este o lume a infractorilor tolerati de regimul nerusinat de dreapta. Cine-i apara pe cei fara bani? Rusine pentru violenta nepedepsita, pentru cei agresati si neajutorati.
Sunt sigura ca politia stie de abuzurile unora si altora... dar tot atat de bine stiu ca nu le pot face nimic fiind "imuni" fata de lege... din varii motive...si unul si cel mai important...BANII. In aceasta tara banul dicteaza, relatia si nepotismul...parca am fi cu sute de ani in urma altora...
Bine a spus simonlavtem sa trimiti acest mesaj d-nei Udrea, care este foarte incantata de ceea ce a realizat de cand este ministrul turismului...De sus...totul pare roz...sau chiar perfect!
Poate dansa frecventeaza doar hotelurle de fite... unde totul ar parea ok... dar cati dintre romani se pot apropia de aceste hoteluri...si va spun...ca nici acolo nu este asa cum a trebui la preturile piperate pe care le practica...De ce oare se plang ca
hotelurile sunt neocupate 100%? cand la turci, bulgari, olandezi sau ...oriunde...totul este civilizat... Putem investi milioane si milioane de euro in TURISM... daca nu ne schimbam vechile obiceiuri si nu respectam turistii...DEGEABA!
Nimeni nu va mai reveni acolo unde nu s-a simtit bine si multumit pentru banii dati! Dupa un an de munca doresti sa te relaxezi...si...ai parte de un circ de prost gust, de nesimtire si lipsa de respect din partea tuturor...Atunci...nu-i mai bine sa nu mai revii...sa ramana doar cei care se complac in astfel de mizerie? Eu cred ca ar fi trebuit sa mergi mai departe...si nu numai tu...ci toti cei care ati fost implicati...si sa va cereti drepturile...In alta tara... localul sr fi fost inchis... iar turistii lasati 2, 3 zile in plus pentru ce-au suferit... iar pagubele platite...
Pacat ca avem atat de minunata...mare,lacuri,munti...dar degeaba. Dac nu invatam sa ne respectam reciproc si sa respectam legile ...nu se va schimba nimic... Iar politia ar trebui sa-si faca datoria...sa nu faca partinire...ala-i alb... celalalt negru... legea-i pentru toti la fel... Daca nu...ne meritam soarta! TREBUIE SA IESIM ODATA DIN AMORTEALA ASTA CARE NE TINE MOLAI DE ANI DE ZILE...NUMAI DE NOI DEPINDE...NOI FORMAM ACEASTA TARA! NOI SUNTEM CEI MULTI!

11 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tot ce pot sa-ti spun e ca inca nu ai invatat sa ai liniste.

blonda_suprema
| blonda_suprema explică:

Imi cer scuze, am gresit denumirea campingului. Se numeste "campingul Pescaresc"si seafla la iesirea din Mamaia catre Navodari.

| Dara a răspuns:

Oh, dar e groaznic ceea ce povestesti tu aici! Cred ca se va crapa pamantul in sapte atunci cand romanii vor deveni mai civilizati. Eu ma gandeam la OPC, dar daca zici ca deja s-au spalat pe maini motivand ca nu e problema lor... Nu ai intrebat tot la ei cine se ocupa de treburile respective? Chiar ca e bataie de joc!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta ne caracterizeaza pe noi romanii:INDOLENTA si NESIMTIREA.

| lia a răspuns:

Nu stiu daca se mai merita o vacanta in Romania, in ultima perioada, este o bataie de joc ce se intampla acolo.
Nu-mi vine sa cred ce cosmar de vacanta ai avut, este ceva de speriat, mai bine stateai linistita acasa la tine, era mult mai relaxant.
Nici nu stiu daca iti pot spune ceva ca sa mai iesi din aceasta stare. Am vrut sa-ti spun ca-mi pare rau ca ai fost nevoita sa treci prin asa ceva.

| Simon_7286 a răspuns:

Transmite acest mesaj doamnei Udrea care vrea sa faca in romania un rai turistic! Daca proprii cetateni ajung asa de nemultumiti, nu va faceti iluzii cu strainii. Oricum eu am gasit, chiar daca nu am si anul asta resurse financiare, un camping in olanda cu apartamente din caramida avand 62mp, si 4 locuri de cazare, bucatarie, living si baie, la 500 euro/luna, la Iselmar. Daca dai muzica mai tare te amendeaza politia in 5 minute cu 200 euro

daniela
| daniela a răspuns:

Ce te poti astepta de la un camping unde totul e la comun, multa lume si multa inghesuiala.

| SimpleSergio a răspuns:

Hey... vreau sa va intreb... ce se intampla daca te razbuni pe astfel de oameni happy astfel incat sa regrete ca te-au suparat. Si sa-si dea seama singuri ca daca nu te suparau ieseau mai ieftin laughing) Sper ca intelegeti ce zic...Deci ce s-ar intampla? daca te-ai razbuna? Ma gandesc ca ai plati daune si tot ce ai distrus... dar daca iti pierzi urma happy si nu stie cine esti tongue... Ce minte diabolica am laughing) glumesc! Dar cand vezi ca unii oameni se poarta asa cu tine straight face.ai vrea sa-i faci sa le para rau...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergeti la munte, la Sighisoara. Camping curat, intretinut, piscina, dusuri calde, bucatarie, teren de sport. Lipseste doar curentul. Daca nu iti placea plecai in primele minute. Dar comoditatea vad ca este mare si in cazul tau, blonda_suprema. Ce era asa greu sa muti rulota?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca tot e pescaresc"pestele de la cap se-npute.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am fost acum 3 sau 4 ani si era la fel de rau, manelizat si imputit. Pentru acest lucru am ocolit acest camping si am ales GPM care este mai scump si conditiile nu se compara. La dusuri este apa calda tot timpul, grupurile sanitare sunt curate si mai ales nu ai sa auzi manele sau muzica urlind. Pot fi si mici exceptii dar oricum nu se compara. Daca ai o problema cei de la receptie incearca sa te ajute cit pot de repede si bine. Cu cei de la hanul piratilor nu ai ce sa faci decit sa scrii pe internet si sa transmiti informatia la cit mai multe persoane sa evita acea groap de gunoi la propriu. Dageaba anunti autoritatile poate doar sa faci reclamatie la sanepit si direct la minister unde ei nu pot plati spaga. Ca poate ii inchide cineva.
Am cautat si alte locatii dar cred ca la GPM m-am simtit cel mai bine si la care revin anul acesta si la care merg de 4 ani