| DacaVreiSaVeziNimikTeRogSaDaiUnCLICK a întrebat:

as vrea si eu sa stiu niste lucruri:
maine sau poimaine ma duc la mare-eforie nord(3 zile) si as vrea sa stiu:
1. daca vremea va fi frumoasa la mare in urmatoarele 4 zile?
2.este frumos la eforie nord?:s
3.gasesc cazare la casele acelea cu 50 lei/noapte(nu de persoane)
4. ce sa imi iau la mine-ma refer la haine cam ce sa imi iau(am 13 ani)?
5.mancarea de acolo (de la super marketuri sau magazine)este scumpa tare?
6.suvenirurile sunt scumpe? ma refer foarte scumpe?:s
7.numiti stiunile care va plac cel mai mult(3)
dau funda si folositor amuzant si inteligent...stiu ca sunt multe intrebari dar ultima e doar asa de curiozitate

Răspuns Câştigător
| smaranditza a răspuns:

7. costinesti
6.depinde de categoria de suveniruri
5.mancarea e destul de scumps, dar te poti descurca, cu atentie!
4.haine? ceva sa te simti bine, depinde si ce ai de gand sa faci in aceasta vacanta:plaja, club, excursii, etc; oricum nu e rau sa ai si ceva pentru timp ploios...
3.si cazarea o poti gasi la pretui rezonabile, cum tio fi norocul happy
2. da, e frumos la eforie; e la jumatatea drumului dintre constanta si mangalia, deci te poti misca...
1. vremea? simplu :pe google -meteo eforie si gata! afli c iti doresti
VACANTA PLACUTA!

4 răspunsuri:
| PuzzlE a răspuns:

Pentru intrebarea nr 1:www.vremea.com

| DacaVreiSaVeziNimikTeRogSaDaiUnCLICK explică:

La intrebarea nr 7 am scris gresit :in loc de stiunile trebuia statiunile si la nr 3 ma refer tot asa in eforie nord

| oriflame_9415 a răspuns:

Eu acum sunt la eforie si vremea e ok aseara a plouat putin dar acum e soare si aici apa este curata fata de alte statiuni unde e plin de alge, preturile sunt asa si asa adica variaza de la un stand la altul dar este mai ieftin fata de costinesti, mamaia, neptun la unele lucruri.eu consider nr1 eforie nord.cazarea depinde de perioada azi e un pret maine altul daca vrei sa gasesti ceva care sa-ti placa la preturi mici plimbate prin statiune ca sunt afise pe la toate casele

| anad a răspuns:

Da, este prognozat timp frumos la Eforie cu temperaturi intre 33 si 36 de grade, posibilitate de ploaie zero. Este foarte frumos la Eforie si poti sa mergi in fiecare zi in alta statiune, sa le vizitezi, sa faci acolo plaja si sa te intorci seara; mancarea si suvenirurile sunt la fel peste tot si scumpe si ieftine, depinde ce cumperi! Concediu placut!