| Alexandra_8172 a întrebat:

Imi poate da cineva detalii despre rezervarea biletelor de avion la compania Blue Air dupa internet? Cum sa procedez, cum platesc si cand se face plata? Va rog frumos! Multumesc!

4 răspunsuri:
| Uuasai a răspuns:

Va pot da o agentie de pe net, la care sa puteti suna sa va explice exact! www.geniustravel.ro

| cmm a răspuns:

Buna! intri pe pagina lor, http://www.blueairweb.com/, iti alegi destinati, ex bucuresti Baneasa - Roma, pui in casutele corespunzatoare datele de plecare si sosire, nr de persoane, moneda in care vrei sa platesti, euro, de exemplu. NUMAI DACA AI CARD poti cumpara bilete pe site. apoi ei iti afiseaza ce curse au, tu le selectezi, daca vrei bagaj de cala sa cumperi, fa-o odata cu achizitionarea biletelor, spui cum vrei Check in-ul, on line e cel mai ieftin, altfel costa mult, te ghideaza ei, ce iti trebuie sa ai langa tine e cardul, buletin sau pasaport si o imprimanta sa scoti biletul. e simplu...succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In plus fata de mesajul anterior iti recomand sa nu uiti de asigurarea medicala.
despre biletul de avion este important sa mai stii ca daca il comanzi cu minim 2 luni inainte de data calatoriei, este cu mult-mult mai ieftin decat daca il comanzi pentru "acum".
verifica data de validitate a Pasaportului sau C. I.-ului.
Drum bun.

| mgtow a răspuns:

Intai completezi campurile cu datele care ti le cer, apoi introduci numarul de la contul tau bancar si in ultimul pas sa ai o imprimanta ca pe acolo iti va iesi biletul.