| anonim_4396 a întrebat:

In luna iulie sau august a acestei veri, m-am hotarat sa merg singura cu acordul parintilor la o matusa din Germania, am 12 ani. As pleca cu GermanWings de la aeroportul Baneasa, dusa de parnti pana la aeroportul Koln unde m-ar astepta unchiul cu matusa. Bun!
Numai ca am niste intrebari:
1. Imi trebuie buletin tinand cont ca am pasaport in valabilitate?
2. Am vazut niste imagini pe internet cu poze din interiorul avioanelor, atat de inghesuit este?
3. Mi-e frica de lume, mi-e frica de persoana care va sta langa mine. ce sa fac?
4. In avioanele GermanWings este curatel, ordonat si sigur?

Ma pregatesc de o experienta cu totul noua mai ales ca este prima oara cand voi circula cu o aeronva.

Deci astept cu nerabdare raspunsurile voastre.

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
2 răspunsuri:
| Goofy77 a răspuns:

Singura pana la implinirea varstei de 18 nu poti parasi teritoriu Romaniei decat insotita de o persoana adulta

| dichi a răspuns:

Poti sa incerci si o companie de transport persoane si nu ai nevoie de atatea acte :) incearca www.mayer-transport.ro