| Robert_Beghean_1993 a întrebat:

Buna ziua!
Locuiesc în Timișoara, doresc sa plec pentru 1 zi la Morile de la Rudaria.
Pe ce ruta sa o iau? Ce mai pot vizita...
Multumesc

Răspuns Câştigător
9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe ce ruta vrei tu, poti prin Sag si te duci in jos spre Resita.
Treci si pe la Anina unde este cea mai veche cale ferata, nu stiu daca mai sunt calatoriile cu trenul de la Anina la Oravita, e un peisaj de "Harry Potter" asa frumos e.
Si tot in drumul tau pana sa ajungi la mori este si Cascada Bigar, merita vizitat.

| Robert_Beghean_1993 explică (pentru Salontanul):

Mulțumesc.
Ce părere aveți de ruta Timișoara, Oravița, Bihor, Morile rudariei

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru Robert_Beghean_1993):

Prin Bihor ar fi ocolire dar, eu fiind bihorean, iti pot spune ca ai avea ce vedea. asta insa ar dura mai mult. Cat despre pestera Ursilor daca n-o vizitezi ai pierdut ceva deosebit. Citeste si pe aici: https://bit.ly/3bYa8UX

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru Robert_Beghean_1993):

Uite si aici: https://bit.ly/3uK4gHs Ar trebui facut un traseu pe o hartie si sa pui cate un semn fiecarui loc interesant de vazut. Eu asa fac. Scot la imprimanta un traseu si pun un numar fiecarui loc. Pe o hartie pun acele numere si scriu ce ar fi de vizitat.

| Robert_Beghean_1993 explică (pentru Salontanul):

Mulțumesc

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru Robert_Beghean_1993):

Multumesc si eu!

| NunuNini a răspuns (pentru Salontanul):

Cat este de urcat pe jos pana la Pestera ursilor?

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru NunuNini):

Masina se opreste pe drum si depinde unde gasesti loc. Pot sa fie 50 metri sau 1 Km. E localitate de deal catre munte si nu cred ca este un spatiu de parcare foarte mare. Eu n-am mai fost de 15 ani si nu mai stiu ce s-a construit acolo. Am auzit ca s-a construit o parcare mai jos dar poti sa o iei de-a dreptul, nu pe drum.

| NunuNini a răspuns (pentru Salontanul):

Multumesc.
Tocmai aia e, ca nu o putem lua de-a dreptul pe drum greu. Am pe cineva in familie care tine mortis sa o vada insa din pacate e mai greu cu deplasarea pe jos.