| valentino52 a întrebat:

Cam ce haine imi recomandati sa iau pentru 4 zile in Dubai de pe 14 decembrie? Fiind o perioada asa scurta si mai mult tricouri si camasi ma gandesc ca n-ar mai fi nevoie de bagaj extra. Problema ar fi ca e posibil ca si prietena mea sa aiba nevoie sa isi mai puna niste haine la mine in bagaj in caz ca nu-i incap. As vrea sa fac check-in-ul online si nu fac asta pana nu ma hotarasc daca mai adaug un bagaj extra. Credeti ca ar putea ajunge 5 camasi, 2 perechi pantaloni scurti, 2 pantaloni lungi, papuci, un bluzon, short-ul de plaja si prosop si inca 2 tricouri si pantalon scurt de dormit? Plus direct pe mine inca o pereche pantaloni lungi, camasa si sacou care il tin in mana pe avion? Mai mult sigur nu incape...cu pantofii ar fi o problema ca as mai vrea o pereche. Dimensiunile sunt ale unui bagaj de mana mic.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cica turistii nu sunt bine vazuti daca poarta pantaloni scurti in Dubai laughing). poti sa mergi linistit in pantaloni scurti.
in dubai, in perioada aia, sunt in jur de 25 de grade. este racoare, cu vanticel, te cam ia frigul.
in dubai lumea se imbraca foarte lejer, nu ai nevoie de eleganteturi, daca nu ai vreo intalnire importanta.

12 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ti-ajunge ce ai luat.Acum stim ca pleci in Dubai.

| Sonnayasashikushinaide a răspuns:

Eu zic sa va luati de mana si sa va aruncati in cap de pe o cladire inalta, m-am saturat de romani care se lauda sub pretexte de doi lei. Asta e problema fundamentala a romanilor si d-aia vreau sa plec din tara asta de cocalari cu maserati.

| Sonnayasashikushinaide a răspuns:

CE PARERE AVETI DE COMPUTERUL MEU NOU DE N GB N PROCESOR SUPER GENERATION XXX WOW WOW DAR AM O PROBLEMA LA LAPTOPUL MEU DE NOUA GENERATIE SUPER EXTREME DE 9000000 DE RON NU IMI FUNCTIONEAZA CLICK DREAPTA
pretexte de doi lei sa ne spui ca esti mare smecher, nu ii pasa nimanui de viata voastra insemnificativa, aveti impresia ca afecteaza pe cineva ce faceti voi cu viata voastra insemnificativa? NU, absolut nu! Singurele persoane de care ne pasa sunt persoanele care aduc o contributie societatii, cercetare cultura etc. Restu' traiti-va viata in liniste, tine-ti pentru voi ce faceti, nu ne pasa.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Stii ca nici macar turistii nu sunt bine vazuti daca poarta pantaloni scurti in Dubai nu? eu zic sa te mai informezi inaitne sa iti faci bagaju

| valentino52 explică (pentru Sonnayasashikushinaide):

Domnisoara ramai on topic si nu mai fii asa frustrata, intrebarea mea este una logica, nu pot sa intreb cam ce haine incap intr-un bagaj de 42x32x25 cm pentru ca depinde de conditiile de vreme. Care este problema nu trebuia sa zic Dubai ci doar sa precizez ca e vremea calda? Vreau sa stiu de la restul care au calatorit in ultima vreme, mai ales in vara fara bagaj extra la cala daca au avut probleme si nu le-au ajuns hainele. Si vrei sa insinuezi cumva ca viata mea e mai insemnificativa ca a ta? Nu inteleg de ce esti asa agresiva. Am postat o intrebare la TURISM. E vreo problema cumva? Nu am cautat vreun pretext sa o postez la adolescenti sau mai stiu eu unde..fiecare intrebare postata la turism incepe cu : "In luna cutare merg in... ".

| valentino52 explică (pentru suntserios):

Stiu asta dar la plaja chiar nu stiu cum pot sa fac... afara am inteles ca e o caldura groaznica, nu e cum e la noi cand e cald, e o caldura apasatoare. Am mai vazut poze la niste prieteni si erau in pantaloni scurti, la baieti nu o fi asa mare problema dar la fete sigur e.

| Sonnayasashikushinaide a răspuns (pentru valentino52):

Am inteles gresit si imi cer scuze.
On topic: In primul rand in loc de pantaloni scurti ar merge niste pantaloni half, pana la genunchi, daca e absolut necesar dar de preferat as fi mai bine niste blugi deschisi, vreo doua perechi ca merg la aproape orice. vreo 2 tricouri, vreo 2 camasi, 1-2 bluze de vara, nu mi se pare mare problema 4 zile.

| anagrigx a răspuns:

Neaparat sa iei si niste saci de vidat hainele; iti va scadea volumul hainelor din troller cu 75 % uite aici un site cu preturi ieftine http://www.magazingradexpert.ro/......cm-x-80-cm

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Daca te duci in DUBAI n-ai nevoie de nimic, gasesti acolo

| Cristide a răspuns:

Daca te intereseaza niste pantofi ok, iti recomand : http://www.bravoshop.ro/incaltaminte

| Florin_Velica_1980 a răspuns:

Www.sacividat.ro aici gasesti saci de vidat care sunt si parfumati

| Florin_Velica_1980 a răspuns:

Si aici gasesti produsele la preturi bune https://www.market365.ro/produse/saci-de-vidat