Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

Care este topul vostru "10 orase din Romania pe care le-am vizitat, le-am iubit si recomand oricui sa le viziteze"?

Ma rog, ati inteles voi

12 răspunsuri:
| Paulvasile10 a răspuns:

Piatra Neamt,Suceava,Sighisoara,Brasov,rasnov,bicaz, baile herculane, ocna sibiului, sibiu, saliste

| pufulette14 a răspuns:

Cred că am văzut toate orașele mari și medii din țara asta dar dacă vreți ceva frumos e de vizitat:
●Sibiu Piața Sfatului
●Cluj-Napoca Catedralele
●Timișoara
●Constanța Cazinou
●Iași Catedrala Trei Ierarhi
●Tg Jiu Constantin Brancuşi
●Brașov Biserica Neagra
●București tot ce merita
●Târgoviște Turnul Chindiei
Funda?

| Mario76 a răspuns:

Oradea, Cluj, Alba-Iulia, Timisoara, Brasov, Constanta, Iasi, Piatra-Neamt, Craiova, Giurgiu mai ales zona de la Dunare, Sinaia, Tg. Mures. Dar din toate astea, cel mai fascinat am fost mereu de Oradea...

| GeneralR15 a răspuns:

Bucuresti
Brasov
Constanta
Oradea
Timisoara
Cluj
Arad
Craiova
Deva
Iasi

| BeckhamRZM a răspuns:

- Brașov.
- Sibiu.
- Timișoara.
- Constanța.
- Cluj.
- Suceava.
- Vaslui.
- Arad.
- Tg-Jiu.
- Reșița.

| BunaHello a răspuns:

Alba-Iulia
Brasov
Sighisoara
Iasi
Sibiu
Timisoara
Cluj-Napoca
Oradea
Targu-Mures
Piatra-Neamt

| Pinocchio a răspuns:

Timisoara, Oradea, Cluj, Brasov, Sighisoara, Sibiu.

| Denis_Doar_1988 a răspuns:

10 Timisoara 9 Medias 8 Bucuresti 7 Craiova 6 Sibiu 5 Sighisoara 4 Constanta 3 Hunedoara 2 Brasov 1 Sinaia

| SorinTudor a răspuns:

1 Piatra Neamt
2 Sibiu
3 Sighisoaa
4 Constanta
5 Cluj Napoca
6 Timisoara
7 Brasov
8 Iasi
9 Tg Jiu
10 Oradea

| Laurentiu017 a răspuns:

-Bucuresti
-Timisoara
-Cluj
-Iasi
-Constanta
-Braila
-Brasov
-Alba-Iulia
-Piatra-Neamt
-Radauti

| rebacca01 a răspuns:

Suceava,Piatra-Neamt,Bucuresti,Sibiu,Radauti,Brasov,Buzau,Cluj-Napoca,Constanta,Iasi.

| BiuL a răspuns:

In ordine aleatorie : Oradea, Cluj-Napoca, Timisoara, Bucuresti, Brasov, Sibiu, Sighisoara, Constanta,