| anonim_4396 a întrebat:

Care sunt dezavantajele unei cetatenii europene?

5 răspunsuri:
| hominid dreak a răspuns:

Singurul avantaj pe care eu il vad, ar fi libertatea de circulatie.

cami
| cami a răspuns:

Dezavantaje? De ce crezi ca ai avea? Avantaje omule, avantaje, numai avantaje ai.

| antonia09 a răspuns:

Buna,
Nu pot spune ca exista vreun dezavantaj sa fii cetatean european. Totusi datorita faptului ca Romania este membra doar de foarte putin timp nu s-au dat drepturi de munca in toate domeniile, persista inca cele sezoniere. Sper ca aceasta situatie sa se rezolve cat mai curand.
Cu bine.

lolita
| lolita a răspuns:

Eu am avut destule avantaje, tinand cont ca nu locuiesc in Romania. nu stiu ce dezavantaje ar putea exista.

| babytommogirl a răspuns:

Aaaaa