| William a întrebat:

Care sunt tarile in care este cald pe tot parcursul anului? Nu vreau tari din Africa sau vestul Asiei.

5 răspunsuri:
| AC4S4 a răspuns:

Salut!

In statele din sudul SUA este cald. Deci -California,Texas,Florida,Arizona, etc...
Si mai avem si -Hawaii!

La sud de SUA, este -Mexic, unde este si mai cald.
Avem toata America Latina! Deci -Brazilia, Argentina, Peru, Chile

-Australia

Si avem desigur Sudul Portugaliei, sau ceva insule la sud.

| Honeyyy a răspuns:

Columbia, Ecuador, Venezuela, etc. De obicei tarile care sunt la Ecuator / in apropiere sunt cele mai calduroase.

Asa am invatat la geografie, daca gresesc nu-s eu proasta laughing ci cei care mi-au predat! ^_^

| FlyGoVoyager a răspuns:

Poti incerca Republica Dominicana (27°-32°C), cu clima tropicala. O destinatie celebra din acesta tara este Punta Cana (ghidul orasului http://www.fly-go.ro/bilete-avion-punta_cana/ pentru mai multe informatii turistice).

| J0B0MAT a răspuns:

Statele din America de sud.

| Sfetnicul a răspuns:

- Toată America Latină, fără sudul extrem (Chile, Argentina).
- Toată Africa.
- Toată Asia de Sud, Orientul Mijlociu și Asia de SE.
- Australia și Oceania.
- Grecia, Malta, sudul Italiei, al Spaniei și Portugaliei (iarna + 10 C). Cam cum e la noi frigul toamna și primăvara, adică suportabil.