| Corsi a întrebat:

Vreau sa îmi dati și mie un top 5 tari din Europa cu cei mai înalti oameni și 3-4 tari cu tarile unde trăiesc cei mai scunzi oameni, am cautat pe internet dar nu am găsit din Europa doar din America de Sud, Africa.

4 răspunsuri:
| Gonrax a răspuns:

Cum e posibil să nu știi să cauți pe google?

Cei mai înalți
1. Olanda
2. Belgia
3. Estonia
4. Letonia
5. Danemarca

Cei mai scunzi
1. Bolivia
2. Indonezia
3. Filipine
4. Sri Lanka
5. Peru

| Akihito a răspuns:

Uite aici din toata lumea e o medie.
Sfat: cand nu gasesti ceva cautand in romana, cauta in engleza sunt sanse mari sa gasestiwinking

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_average_human_height_worldwide

| Akihito a răspuns (pentru Akihito):

Dupa ce copiezi linkul trebuie sa pui " ldwide " nu stiu de ce nu incape tot linkul happy bafta