| Lulupana1234 a întrebat:

Cât durează zborul din București Romania până în Beijing China?

12 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Care zbor, că nu există niciun zbor direct Bucuresti-Beijing. Mai toate sunt cu două escale.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cel ai scurt 16h cu escala in Dubai. In rest si peste 20h

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Cum naiba nimeriti pe TPU daca nu-l cunoasteti pe Google, nu stiu...
https://www.google.com/......s?/flights

| zglobiu a răspuns:

Aproape doua zile, tinand cont de escale.

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru zglobiu):

16 ore sunt aproape 2 zile?

| haileewatson a răspuns:

Depinde cat ai escala

| zglobiu a răspuns (pentru suntserios):

Multe dintre zboruri fac 27, 35, 40, chiar 42 de ore/. Asta chiar inseamna 2 zile.

Mai sunt si unele "ratacite" cu 17-18 ore, dar depinde de cum le prinde fiecare. Ca si astea tot au escale. Si daca prinde legatura. Daca nu... Se mareste timpul si tot la 2 zile ajungem.

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru zglobiu):

Cele mai multe dintre zboruri au pana in 20-22 ore.

Ca asa pot sa zic si eu ca de la Bucuresti la Brasov fac 3 zile ca am vrut sa ma opresc 2 zile jumate la Ploiesti.

| zglobiu a răspuns (pentru suntserios):

Fara suparare, colegu', dar la mine apar doar alea cu multe ore https://i.im.ge/2022/12/07/SzkjKz.Screenshot-from-2022-12-07-17-35-14.jpg

Asta e. Poate la tine sunt altele. Calatorie placuta, nu-i bai. Dar la mine astea apar, cu multe ore.

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru zglobiu):

Ehh, pai invata sa cauti si tu corect pe net si pe urma explici la altii

https://shorturl.at/sPTUZ

| zglobiu a răspuns (pentru suntserios):

Excelent! happy

Mai repede pe taramuri de vis chinezesti happy

| ReddY25 a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Curiozitatea e la ordinea zilei